Музей історії козацтва


Музéй істóрії запорóзького козáцтва — розташований на острові Хортиця. Поруч з музеєм великий земляний насип (див. фото). Більшість людей вважає його скіфським курганом. Однак, насправді, під цим насипом сховане будівельне сміття, що залишилося після будівництва музею.Земляні редути з гарматами біля музею історії козацтва


Навколо музею, а також навколо Запорізької Січі багато цікавих місць. Їх можна оглянути  самостійно, але більш цікаво - замовити екскурсіюНижче розміщено унікальні кадри - Запорізька Січ під час будівництва

Навіть під час будівництва наукові співробітники Музею історії козацтва проводили екскурсії для усіх бажаючих, зокрема для учнів нашої школи

Експозиція музею.Схоже на скіфське захисне обладнання, лук, грецьку керамікуНаконечники стріл, а також скіфський меч "Акинак"


Захисний обладунок, шолом, меч, лук часів Київської Русі.

Меч та щит доби Київської Русі


Карабін з кремнієвим замком

Пернач, шабля, залишки кремнієвого мушкету, порохівниця, сокири, піки.


Кремнієва рушниця. Схоже на те, що колись в неї був замок більш раннього зразка - колесцовий.

Рушниця з капсульним замком, що був поширений у 19 ст.


Рушниця та пістоль з кремнієвим замком. Скоріш за все - Кавказ. Дивлячись на ручку пістоля напрошується висновок про те, що колись цей пістоль був рушницею (можливо приклад та дуло обрізали). 


Якісь чоботи


Гармата з боєприпасами - залізними ядрами (цільнометалеві) та бомбами (пустотілі. В порожнечу засипався порох. Бомби розривалися на осколки)


Фольконет - невелика поворотна гармата, що встановлювалася на борту корабля або стіні форту за допомогою шарніра (вертлюга), який забезпечував вільне обертання гармати в двох площинах. Була поширенна у XV - XIX ст.

Ланцюгові ядра (ланцюговий книппель) - старовинний артилерійський снаряд, що використовувася у XVII, - XIX ст., переважно у береговій і корабельній артилерії, призначався для поразки рангоуту і такелажу дерев'яних вітрильних судів. 


Брандскугель - запальна бомба, що складалася з двох стягнутих болтами півсфер і наповнювалися горючою речовиною (м'якуш, селітра, сірка, сало, віск, антимоній, терпентин і шерсть), яка робила багато вогню і диму при розриві.

Книппель (також книпель, нидерл. knuppel - " палиця") - снаряд корабельної артилерії за часів вітрильного флоту. Снаряд призначався для руйнування такелажу і вітрил і складався з двох масивних чавунних деталей (ядер, напівядер, циліндрів), сполучених залізним стержнем.Шоломи польських воїнів, зокрема, праворуч - шолом славетних крилатих гусарів. Крилаті гусари - це рицарська кіннота Речі Посполитої , що спеціалізувалася на «проламуванні» бойових порядків ворожої кінноти або піхоти концентрованим кавалерійським ударом.

Польський палаш. Таку зброю використовувала, як правило, важка кавалерія.


Колекція стрілецької зброї: рушниці, пістолі з кремнієвими та капсульними замками, а також порохівниця.

Колекція шпаг та палашів 18 ст.


Лафети шпаг та палашів більш детальніше:


Трамбон - вогнепальна зброя з розширеним, як у духового музичного інструменту (звідси і назва) дулом.


Пістолі з кремнієвими замками, порохівниці, кулі.


Предмети побуту: ножиці, бритви, ложка, горщики та ін.

Порохівниці

Взуття, сумка, гудзики та ін. На ілюстраціїї ображення російського воїна 18 ст.


Клевці  - призначалися для пробивання захисного обладунку, а також для нанесення рублячих ударів.


Колекція багнетів


Козацькі клейноди: булава - символ влади гетьмана; пернач - символ влади полковника.


Макет козацького судна 18 ст.


Колекція якорів. Можливо один з цих якорів міг бути на такому кораблі.Захисний обладунок турецького воїна: кольчуга, шолом, металеві щити. Шабля "килич".


Кинджали "бебут".


Це лише незначна частина експонатів. Варто приїхати в Запоріжжя й відвідати Музей історії козацтва особисто.Немає коментарів:

Дописати коментар