Обласний краєзнавчий музей


                  Макет черепа шаблезубої кішки (махайрод)


Вік: 15 млн років.
Ера: кайнозойська.
Період: неогеновий.
Розмір: 3 метри.
Раціон харчування: хижак.
Опис: махайродів іноді називають шаблезубими тиграми, але до тигрів ці представники котячих не відносяться. Різні види махайродов виглядали по-різному, але об'єднували їх усіх зазубрені грані іклів, що стирчали з пащі. Деякі види досягали 220 кг ваги, висоти в холці – 1,2 м. Ці граціозні і потужні шаблезубі кішки були вершиною харчового ланцюжка і полювали на товстошкірих мастодонтів.




Роги бізона
На півдні України в степах паслися величезні череди бізонів. Первісні мешканці цього краю полювали на бізонів: череду тварин заганяли до краю глибокого яру, після цього тих тварин, що впали вниз, добивали списами, а пізніше стрілами. На Донбасі, на правому березі ріки Кринки, в районі Амвросіївки знайдене кладовище кісток бізонів. На площі близько 200 м² знайдено рештки 983 степових бізонів.


Зуб мамонта
Вік: 11 тис. – 2 млн. років.
Ера: кайнозойська.
Період: четвертинний.
Розмір: 5,5 м.
Раціон харчування: травоїдний.
Опис: Мамонти – вимерлі ссавці сімейства слонових. "Волохаті слони" важили 10-12 тонн і були в два рази важче найбільших сучасних наземних ссавців – африканських слонів. У них був масивний тулуб, короткі ноги, довга шерсть і вигнуті бивні, які служили для добування під снігу їжі в зимовий час.





Опудала тварин та птахів Запорізького краю

Лось — рід ссавців, найбільший представник родини оленевих. Довжина тіла самця до 3 м, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12—13 см; маса 360—600 кг.

Пугач (Bubo) — рід птахів родини Совових (Strigidae). Включає у себе близько 20 видів, об'єднуючи у собі найбільших сов.



Куниця кам'яна, або білодушка — хижий ссавець роду куна з родини Мустелових.
Є найпоширенішим видом куниці в Європі і єдиним видом куниць, який формує стійкі синантропні угруповання. Цей вид також відомий як «куна-білодушка» та «куна хатня».


Косуля з лисицею




Кабан дикий
Ряд - Парнокопиті
Родина - Свинячі
Довжина тіла: 90-180 см.
Висота у холці: до 1 м.
Довжина хвоста: 15-25 см.
Маса: самці - до 350 кг, самки - до 100 кг.

Дикий кабан (вепр) віддає перевагу листяним і змішаним лісам поблизу полів і боліт. Завдяки своїй густій щетині він пробирається в густі зарослі, яких інші тварини уникають.



Орел степовий
Живе переважно у степовій зоні, з чим і пов'язана його назва. Населяє цілинні, рівні або горбисті степи, напівпустельні місцевості, зрідка околиці пустель, великі рівнини й долини степового характеру в гірських місцевостях. Трапляється від сходу Румунії через степи України, Росії, та Центральної Азії до Монголії. Степові орли з Європи та Центральної Азії зимують в Африці, особини зі східних популяцій в Індії. На території України рідкісний залітних птах. Останні випадки гніздування спостерігались у 80-х роках в заповіднику Асканія-Нова.


Куріпка


Горобець


Ховрахи




Ласка – найменший хижак з родини куницевих, довжина тіла якого понад 20 см, а маса в середньому всього 100 г. Поширені ласки по всій території України, у найрізноманітніших умовах - на узліссях, у чагарниках, на полях, серед гущавини бур’янів, на зарослих зрубах, у заростях очерету по долинах неглибоких водойм. Поблизу населених пунктів також зустрічаються, якщо є де сховатися від людського ока: у скиртах соломи, господарських будівлях. Це єдиний хижак, який однаково охоче живе і у найбільш глухому лісі, і близько до сіл, і навіть у великому місті, успішно конкуруючи з кішками.


Гадюка







Сапсан
Хижий птах родини соколових. Вважають, що це найшвидший птах (і взагалі тварина) у світі — при пікіруванні на здобич він здатний розвивати швидкість понад 322 км/год, або 90 м/с


Будівництво ДніпроГЕС

Трудові будні


В таких бараках жили будівники ГЕС

Кімната одного з бараків



Шлюз ДніпроГЕСу

Багатонаціональна культура Запорізького краю останньої чверті XVIII – першої половини XIX ст. відображена у залах«Заселення Запорізького краю». Тут можна побачити одяг, прикраси, реманент та інші речі українців, росіян, греків, духоборів, менонітів, євреїв, поляків, болгар, албанців тощо.


 














Каска німецького солдата часів Першої світової війни



Головний убір та тесак австрійського солдата

Гроші "Керенки".


Тачанка. в Україні та в Кубані — ресорний чотириколісний візок із відкритим кузовом для парної упряжі, або такий же візок із кулеметом (у кавалерії часів громадянської війни). В тачанку могли впрягатись від двох до чотирьох коней.


Кулемет Максима. Станковий кулемет, розроблений британським зброярем американського походження Хайремом Стивенсом Максимом у 1883 році. Кулемет Максима став одним з родоначальників автоматичної зброї; він широко використовувався під час Англо-бурської війни 1899—1902 рр., Першої світової і Другої світової воєн, а також у багатьох малих війнах і збройних конфліктах XX століття, а також зустрічається в «гарячих точках» по всьому світу і в наші дні.



Обріз мисливської рушниці та гвинтівки Мосіна



Три рубля 1938 р. Перебвали в обігу до 1947 р


Компас

Ліхтарик


Фляга.



Кортик офіцера німецьких ВМФ Кайзермарине зразка 1900-1910 р., Германська Імперія. Кортик носили офіцери і унтер-офіцери Військово-морського флоту Німеччини з 1901 по 1945 рік.


Колекція стрілкової зброї.



Кортик молодших офіцерів японської поліції (у чині заступника інспектора або нижче), виготовлений в 1930-і роки.

Станковий кулемет Максима

АРХЕОЛОГІЯ


Кам'яні топори, скребки, рубила та ін.




Фрагмент жорнову. 


Кераміка, кельти, рубила та ін.









Серпи. Топірці кельти.











Зеркало. Для того щоб бачити своє відображення метал полірували.
.

Макет скіфського гребня з кургану Солоха. Оригінал зберігається в Ермітажі м. Санкт Петербург.







Давньогрецькі монети






























Турецький посуд.



Ятагани




Польська шабля, турецький ятаган, кістень.


Польська шабля


Пернач - символ влади полковника



Турецька шабля



Булава - символ влади гетьмана.



Кинджал


Якір, салютні пушки, ядра, бубен.



Гармата






Бердиші



Шабля


Пістолі з кремнієвим замком, порохівниця.



Польська шабля типу "Карабела"



Шолом польського гусара


Кіраса




Рушниця з кремнієвим замком



Ятаган










Шпага

Шпага


Рицарський обладунок з двуручним мечем.




1 коментар: