Музей ЗОШ №84

В шкільному музеї завжди багато відвідувачів - це учні, учителі, гості школи. Екскурсії проводять члени гуртка "Юні музеєзнавці". Керівник гуртка - вчитель історії С.О. Губарева 

Перша експозиція висвітлює давню історію нашого краю. На фото екскурсовод показує на карту де позначені місця стоянок первісних людей, а також знахідки що належать різним археологічним культурам. Поруч з картою бачимо зображення первісних людей.Залишки кераміки.Залишки давньої кераміки грецьких колоністів.Частина жорнову.
Предмети побуту, 19 - початок 20 ст.: жіноча сорочка, коромисло, прялка, посуд та ін.


Предмети побуту. м. Олександрівськ, 19 ст.: праски, посуд, гребінь.

Предмети побуту: рубель (використовували для прасування), гребні для прядіння, рогач.м. Олександрівськ, 19 - початок 20 ст.: посуд, рушники, чоловіча сорочка.Козаччина: часник, пристрій для чистки рушниці, кремінь, куля, гарматні ядра.м. Олександрівськ, початок 20 ст.: посуд, аркуші газет, оригінальне фото жінки, посуд.Доба революції (Центральна Рада, громадянська війна та ін): аркуші газет та журналів "Іскра", "Нива", ікона Божої Матері, оригінальні фото та ін.Черепиця зроблена в м. Олександрівськ.


Макет броненосця "Потьомкін".

Короби для кулеметних стрічок.


Експозиція присвячена Другій світовій війні:


Колаж присвячений перемозі над нацистським режимом в Германі в роки Другої світової війни. Мінометні міни, німецькі каски, багнет до гвинтівки Мосіна, фрагмент кулемету.

Шкільні екскурсоводи проводять своїм одноліткам екскурсію по шкільному музею.


Експозиція присвячена революції "Гідності" та АТО. 
На фото стіна пам'яті Перову Артуру Дмитровичу, колишньому учню нашої школи, що загинув в Іловайському котлі 18 серпня 2014 р. Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

1 коментар:

  1. Кропітка і вкрай необхідна робота проведена вчителем Віталієм Лізвінським. Якщо кожен з нас як свідомий громадянин так же наполегливо і сумлінно буде ставитись до своїх службових обов'язків і вкладати свою душу у професію, то і Україна не тільки буде в Європі, а стане Європою і пережине Європу.
    Дмитро Арабаджиєв, доктор політичних наук, завідувач кафедри загальноправових та політичних наук ЗНТУ, співголова Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Запорізькій облдержадміністрації

    ВідповістиВидалити